MEBAswing 405 DG
Ajutorul universal: versiune inteligentă și necomplicată semi-automată. Deosebit de potrivit pentru utilizarea versatil cu diferite secţiuni transvers
MEBASTEEL: Necondiționat rapid și maxim de încredere Puternicul fierăstrău cu bandă dublă miter este proiectat pentru cele mai grele materiale, profile diferite şi frecvent în schimbare de miter. Acarienii pe ambele fețe pot fi setați ușor și economic, complet integrați în fluxul de materiale și operate necondiționat de rapid. Inte...
| Marca | MEBA |
|---|---|
| Capacitate De TăIere | Ø 510 mm / 1100 x 500 mm |
| Zona De Lucru | 1100 x 500 mm |
| Automatizare | Automat |
| Putere | 9,0 kW |
| Utilizare Recomandată | Oţel greu, Producția în serie, Tăiere angulară |
| Tip OperațIune | Bandsaw |
| Materiale Recomandate | Oţel carbon, Oţel inoxidabil |
| Grosimea Interval Mm | 0-1100 mm |
| Work Area Mm | 1100 x 500 mm |
| Nivelul AutomatizăRii | Automat |
| Clasa Buget | Prime |
| Max SecțIune Mm | 1100 mm |
| Power Kw | 9,0 kW |
| Use Case | Oţel greu, Producția în serie, Tăiere angulară |
MEBASTEEL: Necondiționat rapid și maxim de încredere
Puternicul fierăstrău cu bandă dublă miter este proiectat pentru cele mai grele materiale, profile diferite şi frecvent în schimbare de miter. Acarienii pe ambele fețe pot fi setați ușor și economic, complet integrați în fluxul de materiale și operate necondiționat de rapid.
Conceptul inteligent all-in-one include toate funcțiile esențiale și, cu avantajul său tehnologic, asigură una dintre cele mai rapide și mai curate reduceri din industrie.
Ciclu complet automat de tăiere cu combinație de lungime, cantitate, miter stânga și dreapta
MEBA vizualizat de intrare program cu CE industrial de control (CNC), complet automat de operare pentru orice unghi de 30° Program simplu de creare și management de până la 255 programe. Operatorii introduc sarcini de ferăstrău printr-o interfață vizuală, minimizând erorile de intrare și permițând crearea în condiții de siguranță și ușoară a comenzilor de producție de către diferiți operatori
Control complet variabil al fluxului de ferăstrău prin intermediul drive-ului cu bile
Mişcarea automată a viciilor de prindere şi reglarea miterului digital la 0.1°. Clema de material se mișcă automat în direcția fluxului în funcție de miter dorit, păstrând materialul pătrat și aproape de banda de ferăstrău
Încheiere hidraulică a piesei. La orice unghi al cadrului fierăstrăului, materialul este fixat paralel la 90°, prevenind forţele care îl împing s-au ataşat de fălcile fixe
Banda de ferăstrău unghi 3° față de suprafața suportului material
Reglare automată a înălțimii cadrului de ferăstrău prin bara de control al înălțimii
Viteza minimă și banda de ferăstrău rupe monitorizarea la roata benzii
MEBAsteel 1100 DGA-3300 este potrivit pentru echipe care cauta o solutie practica in categoria Bandsaw, cu accent pe predictibilitate, selectie tehnica clara si integrare coerenta in fluxul de productie.
Incearca configuratoarele noastre
Incearca configuratoarele noastre