MEBAswing 405 DG
Ajutorul universal: versiune inteligentă și necomplicată semi-automată. Deosebit de potrivit pentru utilizarea versatil cu diferite secţiuni transvers
MEBASTEEL: Necondiționat rapid și maxim de încredere Puternicul fierăstrău cu bandă dublă miter este proiectat pentru cele mai grele materiale, profile diferite şi frecvent în schimbare de miter. Acarienii pe ambele fețe pot fi setați ușor și economic, complet integrați în fluxul de materiale și operate necondiționat de rapid. Inte...
| Marca | MEBA |
|---|---|
| Capacitate De TăIere | Ø 510 mm / 1100 x 500 mm |
| Zona De Lucru | 1100 x 500 mm |
| Automatizare | Semiautomate |
| Putere | 9,0 kW |
| Utilizare Recomandată | Oţel greu, Tăiere angulară |
| Tip OperațIune | Bandsaw |
| Materiale Recomandate | Oţel carbon, Oţel inoxidabil |
| Grosimea Interval Mm | 0-1100 mm |
| Work Area Mm | 1100 x 500 mm |
| Nivelul AutomatizăRii | Semiautomate |
| Clasa Buget | Prime |
| Max SecțIune Mm | 1100 mm |
| Power Kw | 9,0 kW |
| Use Case | Oţel greu, Tăiere angulară |
MEBASTEEL: Necondiționat rapid și maxim de încredere
Puternicul fierăstrău cu bandă dublă miter este proiectat pentru cele mai grele materiale, profile diferite şi frecvent în schimbare de miter. Acarienii pe ambele fețe pot fi setați ușor și economic, complet integrați în fluxul de materiale și operate necondiționat de rapid.
Conceptul inteligent all-in-one include toate funcțiile esențiale și, cu avantajul său tehnologic, asigură una dintre cele mai rapide și mai avansate operațiuni din industrie.
Echipamente Standart
Control complet variabil al fluxului de ferăstrău prin intermediul drive-ului cu bile
Banda de ferăstrău înclinată la 7° față de suprafața suportului material
Ciclu de tăiere semi-automat: piesa de lucru clemă
Alimentare rapidă în jos a cadrului ferăstrăului prin butonul de apăsare până la marginea materialului
Punctul pivot Miter la intersecția benzii de ferăstrău și maxilarului fix de prindere, asigurând nicio schimbare în măsurarea lungimii atunci când unghiul este schimbat
Pensare hidraulică a piesei complete, prindere rapidă a materialului
Cadru de ferăstrău liniar cu două coloane stabil
Banda de ferăstrău înclinată la 7° față de suprafața suportului material
Înălțimea de trecere a cadrului de ferăstrău reglabilă prin bara de control al înălțimii
Braț ghid bandă mobil, reglabil la lățimea materialului
Perie de curăţare integrată a chipurilor care rulează cu banda de ferăstrău
Lista manualelor de operare și a pieselor de schimb (digital)
1 MEBA banda de fierăstrău bimetal 4/6 TPI furnizate cu mașina
Încălzitor hidraulic 3 kW
MEBAsteel 1100 DG este potrivit pentru echipe care cauta o solutie practica in categoria Bandsaw, cu accent pe predictibilitate, selectie tehnica clara si integrare coerenta in fluxul de productie.
Incearca configuratoarele noastre
Incearca configuratoarele noastre