Lamă de ferăstrău cu bandă MEBA - Performance+ 5120x41x142
Lamă dură pentru secţiuni foarte mari şi volum mare de producţie.
Pret la cerere
Cant.
Descriere
Meba Performance+ 5120x41x142 este configurat pentru piese de lucru foarte mari și ferăstrău de înaltă producție în cazul în care îndepărtarea agresivă a chipului și rezistența la căldură sunt importante. Este adecvat pentru instalațiile de tăiere secțiuni mari sau materiale dificile cu un accent puternic pe productivitate și durata de viață a serviciilor.
Atribute tehnice
| Marca | MEBA |
|---|---|
| Familia Blade | Performanță+ |
| Material De Lamă | M42 |
| Pitch Dinte | 1,4/2 TPI |
| Lungimea Lamei | 5120 mm |
| LățImea Lamei | 41 mm |
| Grosimea Lamei | 1,3 mm |
| Forma Dintelui | Normal |
| Materiale Recomandate | Oţel carbonic, Înox, Aluminiu, Copper/Brass, Titan |
| Profil Tipuri Recomandate | Solid, Tube/Pipe, Profilul structural |
| SecțIune Min Mm | 150 |
| SecțIunea Max Mm | 500 |
| Dinte Pitch Tpi Min | 1, 4 |
| Dinte Pitch Tpi Max | 2 |
| Application Focus | viteză, viaţă |
| Clasa Datorie | grea |
| Lungime LăMă Mm | 5120 |
| Lamă LățIme Mm | 41 |
| Lamă Thickness Mm | 1, 3 |